Eltryckeslås EL587 Hi-O Omställbar Sats 12-24V
Kan restnoteras
5315,20 kr 8132,00 kr
Kan restnoteras
ABLOY multifunktionella eltryckeslås EL587 är anpassade för högfrekventa dörrar med ASSA ABLOY modul urtag. Passar bra som daglåsning och intern låsning inom handel, kontor och industri eller i entréer och allmänna utrymmen i flerfamiljshus. EL587 är ett Hi-O-låshus som kan anslutas till en Hi-O-buss. Hi-O innebär att enheterna har en inbyggd mikrodator och kommunicerar med varandra för plug-and-playinstallation, synkronisering av dörrdrift, övervakning av beteenden och för att skicka diagnostisk information.
Tillbehör som ingår i stastförpackning:
Eltryckeslås EL587 Hi-O, Anslutningskabel EA226, Kabelöverföring EA281.
- Splitfunktion (Enkelt omställbart elektriskt / mekaniskt manövrerad sida)
- Utsidans trycke elektriskt manövrerat
- Insidans trycke öppnar alltid låset mekaniskt
- Förreglad tryckesfall
- Låset kan alltid manövreras med cylinder / vred
- Multifunktionellt
- Enkelt omställbart rättvänd / omvänd funktion
- Variabelt fallutsprång 20 mm eller 14 mm
- 2 mikrobrytare: Förregling (dörrläge) , Tryckesrörelse
- 50 mm dorndjup
- Godkänd att kombineras med Nödutrymningsbeslag 179E-2
- Alla kablar försedda med kontakter för enkel installation med anslutningskabel EA226
- Hi-O teknologi
Teknisk data :
- Driftspänning: 12 – 24 VDC, stab
- Strömförbrukning 580-280 mA, 12 VDC 300-160mA, 24 VDC
| artikel | |
|---|---|
| Komplett sats | Ja |
| Spänning min | 10,8 V |
| Spänning max | 27,6 V |
| Spänning ACDC | DC |
| SmalprofilModul | Modul |
| Låstyp | Enkelfallås |
| Låshusdjup | 75 mm |
| Krypterad kommunikation | Ja |
| Kabellängd | 10 meter |
| Varumärke | ASSA ABLOY |
| Kabel ingår | Ja |
| Byggvarubedömd | Nej |
| Splitspindel | Ja |
| RättvändOmvänd | Omställbar Rättvänd/Omvänd |
| Nödutrymning | Ja |
| Dörrhängning | Höger, Vänster |
| Dorndjup | 50 mm |
| Varumärkes-ID | 58718007 |
| Ytbehandling | Krom |
| Varumärke/Fabrikat |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






There are no reviews yet.