Behör Dörr, Dörrhandtag Blandade
Dörrhandtag Trycke 640 58-75mm Nickel – Assa Abloy
412,00 kr 554,00 kr
ASSA ABLOY 640 är ett klassiskt dörrtrycke från 1950- och 1960-talet som är mycket uppskattat än i dag. Handtaget har en välgjord design som passar i de flesta miljöer och håller i många år. 640 är utan returfjäder och ingår i ASSA ABLOY Classic-serie. För ytter- och innerdörr.
Egenskaper:
- Material: Mässing
- Ytbehandlingar; Prion, Nickel, Krom, Matt krom, Polerad mässing, Borstad mässing, Mattsvart MIRUS
- Standardleverans för 40-75 mm dörrtjocklek
- Rosett: Ø 52 mm
- Utan returfjäder i rosetten vilket gör att det även passar innerdörrslås typ 2014
- Passar till modul och små innerdörrs-låshus
Förpackningen innehåller:
- 2 st. Tryckeshalvor (handtag).
- 2 st. Tryckesskruvar M5. (Vredskruv)
- 2 st O-ringar.
- 2 st. Hylsmutter M5.
- 2 st. Tryckespinnar 8x8x102 mm och 8x8x120 mm.
| Artikel | 117252 |
|---|---|
| Varumärke | ASSA ABLOY |
| Varumärkes-ID | 470022813002 |
| Dörrtjocklek max | 75 mm |
| Inklusive WC-behör | Nej |
| Inklusive nyckelskylt | Nej |
| Långskylt | Utan långskylt |
| Returfjäder | Nej |
| Byggvarubedömd | Ja |
| Dörrplacering | Innedörr, Ytterdörr |
| Dörrtjocklek min | 58 mm |
| FärgYtbehandling | Nickel |
| Varumärke/Fabrikat | |
| Dörrtjocklek max | 75 mm |
| Inklusive nyckelskylt | Nej |
| Inklusive WC-Behör | Nej |
| Långskylt | Utan långskylt |
| Returfjäder | Nej |
| Färg/Ytbehandling | Nickel |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






There are no reviews yet.