AXIS D2110-VE säkerhetsradar med 180° 24-7-täckning och inbyggd analys
AXIS D2110-VE Säkerhetsradar är en smart, nätverksbaserad säkerhetsenhet som använder avancerad radarteknik för att ge pålitligt 180° områdesskydd dygnet runt.
Dess inbyggda analys, driven av maskininlärning, detekterar, klassificerar och spårar pålitligt personer och fordon med en mycket låg andel falsklarm.
Den är idealisk för att skydda utomhusområden som industriella anläggningar, parkeringsplatser och lastkajer efter arbetstid och säkerställer kontinuerlig övervakning oavsett ljus- eller väderförhållanden.
Kan restnoteras
18029,60 kr 25041,00 kr
Kan restnoteras
AXIS D2110-VE säkerhetsradar med 180° 24-7-täckning och inbyggd analys
| Användningsområde | Camera, Industrial, Loading Dock, Outdoor, Parking Lot, Speaker |
|---|---|
| Begränsad garanti | 3 år |
| Bredd | 285 mm |
| Djup | 152 mm |
| Formfaktor | Bracket Mount, Pole Mount, Wall Mount |
| Funktioner | Built in analytics, Coexistence zone, Cost efficient installation, Extensive coverage and security, Low false alarm frame rate |
| Färg | |
| Hållbarhet | Vandal Resistant |
| Höjd | 206 mm |
| Inomhusutomhus | Outdoor |
| Kategori | Inbrott |
| Kompatibilitet | AXIS P3807-PVE Network Camera |
| Material | Plastic |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 62262 IK08, NEMA 250 Type 4X |
| Monteringstyp | Pole Mount, Wall Mount |
| NDAA-kompatibel | Yes |
| Paketinnehåll | D2110-VE Security Radar Installation Guide Connector Kit Pipe Adapters Cable Gand Cable Gaskets Windows Decoder 1-User License |
| Produktnamn | AXIS D2110-VE |
| Produkttyp | Radars |
| TAA-kompatibel | Yes |
| Vikt | 2.4kg |
| CE-märkning | Out of Scope |
| Certifiering och standarder | ONVIF G, ONVIF M, ONVIF S, ONVIF T |
| Produktmodell | D2110-VE |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 01564-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | PL |
| Varumärke | Axis Communications |
| Varumärke/Fabrikat |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





There are no reviews yet.