AXIS Q6135-LE Q61-serien, 2MP Zipstream IP PTZ-kamera med 32x optisk zoom, 4,3-137,6 mm motoriserat objektiv, IR 190 M, IP66, vit
AXIS Q6135-LE är en högpresterande PTZ-kamera specialdesignad för långdistansövervakning i utmanande miljöer.
Den erbjuder skarpa bilder i HDTV 1080p med en kraftfull 32x optisk zoom. En unik funktion är dess långräckvidds-OptimizedIR som effektivt belyser scener på avstånd upp till 250 meter, beroende på förhållanden.
För att säkerställa bildkvalitet i svagt ljus är kameran utrustad med Axis Lightfinder 2.0.
28112,80 kr 39045,00 kr
AXIS Q6135-LE Q61-serien, 2MP Zipstream IP PTZ-kamera med 32x optisk zoom, 4,3-137,6 mm motoriserat objektiv, IR 190 M, IP66, vit
| Anslutningsteknik | Wired |
|---|---|
| Begränsad garanti | 5 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | Yes |
| Diameter | 165 mm |
| Fokuslängd | 4.3-137.6mm |
| Formfaktor | Dome |
| Funktioner | Auto Tracking, Built-in IR LED, Day/Night, Electronic Image Stabilization, PTZ, Removable IR Cut-off Filter |
| Färg | |
| Höjd | 241 mm |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Inomhusutomhus | Outdoor |
| Inspelningsformat | HD |
| Kategori | Videoövervakning |
| Linstyp | Motoriserad |
| Max bländare | f/4 |
| Max fokuslängd | 137.60 mm |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 |
| Min bländare | f/1.4 |
| Nätverk RJ-45 | Yes |
| Optisk zoom | 32x |
| Paketinnehåll | Q6135-LE PTZ Network Camera IP66-Rated RJ45 Connector Kit AXIS High PoE 60W SFP Midspan Installation Guide Windows Decoder 1-User Licence |
| Produktnamn | Q6135-LE PTZ Network Camera |
| Produktserie | Q61 |
| Produkttyp | PTZ-övervakningskameror |
| Synfält | Horizontal, Vertical |
| TAA-kompatibel | No |
| Verklig upplösning | 2MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 3kg |
| Maximal drifttemperatur | 50°C |
| CE-märkning | Compliant |
| Fjärrservice | Yes |
| Impact Protection Rating | IK08 |
| Kortast slutartid | 1/66500 Second |
| Lins ingår | Yes |
| Längsta slutartid | 2 Second |
| Max bildhastighet | 50 fps |
| Max. luftfuktighet i drift | 1 |
| Min fokuslängd | 4.3mm |
| Min. temperatur i drift | -50°C |
| Minimum belysning | 0.06 lux |
| Nattseende avstånd | 250 m |
| Produktmodell | Q6135-LE |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 01958-002 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG |
| Varumärke/Fabrikat |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






There are no reviews yet.