AXIS P1468-LE P14-serien, Zipstream IP Bullet-kamera, 6,2-12,9 mm varifokalt objektiv, IP67 (ersätter P1448-LE)
AXIS P1468-LE P14 Series, Zipstream IP Bullet Camera, 6.2-12.9mm Varifocal Lens, IP67 (Replaces P1448-LE)
11000,00 kr 15460,00 kr
AXIS P1468-LE P14-serien, Zipstream IP Bullet-kamera, 6,2-12,9 mm varifokalt objektiv, IP67
Produktöversikt
- Lightfinder 2.0, Forensic WDR, OptimeradIR
- Analys med djupinlärning
- Ljud- och I/O-anslutningar
- Inbyggda funktioner för cybersäkerhet
- Stöt- och väderbeständig
| Anslutningsteknik | Wired |
|---|---|
| Begränsad garanti | 5 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | Yes |
| Diameter | 132 mm |
| Fokuslängd | 6.2-12.9mm |
| Formfaktor | Bullet |
| Funktioner | Built-in IR LED, Day/Night, Defog, Motion Detection, SD Card Local Storage, Shock Detection, Tampering Alarm, Wide Dynamic Range |
| Färg | |
| Hållbarhet | Weather Resistant |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inomhusutomhus | Outdoor |
| Inspelningsformat | 4K |
| Inspänning | 28V DC |
| Kategori | Videoövervakning |
| Kvantitet | 1 |
| Lagrings typ | Memory Card |
| Linstyp | Varifokal |
| Längd | 280 mm |
| Max bländare | f/1.6 |
| Max fokuslängd | 13 mm |
| Maximal videoupplösning | 3840 x 2160 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, ISO 21207 (Method B), NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Miljövänlig | Yes |
| Min bländare | f/2.9 |
| Monteringstyp | Bracket Mount, Ceiling Mount, Wall Mount |
| Nattseende | Yes |
| Nattseende typ | Infrared |
| Nätverk RJ-45 | Yes |
| Optisk zoom | 2x |
| Paketinnehåll | Installation Guide, Windows® Decoder 1-User License, Drill Template, Connector Kit, Mounting Bracket, L-keys Torx® |
| Produktnamn | AXIS P1468-LE |
| Produktserie | P14 |
| Produkttyp | Fixed cameras |
| Synfält | Horizontal, Vertical |
| TAA-kompatibel | Yes |
| Verklig upplösning | 5MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 1.2kg |
| Maximal drifttemperatur | 60°C |
| CE-märkning | Compliant |
| Fjärrservice | Yes |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Kortast slutartid | 1/66500 Second |
| Lins ingår | Yes |
| Längsta slutartid | 2 Second |
| Max bildhastighet | 60 fps |
| Max. luftfuktighet i drift | 10-100% |
| Min fokuslängd | 6mm |
| Min. temperatur i drift | -40°C |
| Minimum belysning | 0 lux |
| Nattseende avstånd | 40 m |
| Produktmodell | P1468-LE |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02342-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | PL |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG |
| Varumärke/Fabrikat |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.