AXIS P4705-PLVE P47-serien, 2x2MP Zipstream 360° 2,5x optisk zoom Multisensor IP Panoramic Dome-kamera, 3,26-8,12 mm varifokalt objektiv, IP67
AXIS P4705-PLVE är en avancerad 360° panoramakamera med dubbla 2MP-sensorer och 2.5x optisk zoom.
Med 360° IR-belysning, Lightfinder-teknik och AI-analys på båda sensorer ger den komplett övervakning med exceptionell bildkvalitet. IP67-skydd för utomhusbruk.
Kan restnoteras
10281,60 kr 14280,00 kr
Kan restnoteras
AXIS P4705-PLVE P47-serien, 2x2MP Zipstream 360° 2,5x optisk zoom Multisensor IP Panoramic Dome-kamera, 3,26-8,12 mm varifokalt objektiv, IP67
| Anslutningsteknik | Wired |
|---|---|
| Begränsad garanti | 5 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Bredd | 133 mm |
| Brett dynamiskt omfång | Yes |
| Fokuslängd | 3.26-8.12mm |
| Formfaktor | Panoramic |
| Funktioner | Day/Night, HTTPS Encryption, Human Detection, Motion Detection, Password Protection, Privacy Masking, SD Card Local Storage, Vehicle Detection, Video Management System, Wide Dynamic Range |
| Färg | |
| Hållbarhet | Vandal Resistant |
| Höjd | 88 mm |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inomhusutomhus | Outdoor |
| Inspelningsformat | Full HD |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Memory Card |
| Linstyp | Varifokal |
| Längd | 208 mm |
| Max bländare | f/1.9 |
| Max fokuslängd | 8.12 mm |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, MIL-STD-810H (Method 501.7), MIL-STD-810H (Method 502.7), MIL-STD-810H (Method 505.7), MIL-STD-810H (Method 506.6), MIL-STD-810H (Method 507.6), MIL-STD-810H (Method 509.7), MIL-STD-810H (Method 512.6), NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Min bländare | f/3.2 |
| Monteringstyp | Conduit Mount, Gang Box Mount, Junction Box Mount, Tripod Mount, Wall Mount |
| Nattseende | Yes |
| Nattseende typ | Infrared |
| Nätverk RJ-45 | Yes |
| Optisk zoom | 2.5x |
| Produktgrupp | Panoramic |
| Produktnamn | AXIS P4705-PLVE |
| Produktserie | P47 |
| Produkttyp | Fixed dome cameras |
| Synfält | Horizontal, Vertical |
| Verklig upplösning | 2MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 975g |
| Maximal drifttemperatur | 50°C |
| Antal sensorer | 2 |
| CE-märkning | Compliant |
| Fjärrservice | Yes |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Kortast slutartid | 1/20000 Second |
| Lins ingår | Yes |
| Längsta slutartid | 1.5 Second |
| Max bildhastighet | 60 fps |
| Max. luftfuktighet i drift | 1 |
| Min fokuslängd | 3.3mm |
| Min. temperatur i drift | -30°C |
| Minimum belysning | 0 lux |
| Nattseende avstånd | 15 m |
| Produktmodell | P4705-PLVE |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02415-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | PL |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |
| Varumärke/Fabrikat |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









There are no reviews yet.