AXIS P3737-PLE 4x5MP IP-kamera med multidirektionell panoramautsikt, 3,2-8,1 mm objektiv, vit
Multidirektionell kamera med 4x5MP sensorer för fullständig 360° täckning. Inbyggd IR-belysning, AI-analys för person- och fordonsdetektering.
IP66/IP67, IK09-skyddad. Flexibel montering för både infälld och takinstallation.
18029,60 kr 25041,00 kr
AXIS P3737-PLE 4x5MP IP-kamera med multidirektionell panoramautsikt, 3,2-8,1 mm objektiv, vit
| Anslutningsteknik | Wired |
|---|---|
| Begränsad garanti | 3 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | Yes |
| Fokuslängd | 3.18-8.12mm |
| Funktioner | 3D Digital Noise Reduction, Back Light Compensation (BLC), Cross Line Detection, Highlight Compensation (HLC), Human Detection, Mirror, Motion Detection, Noise Detection, Password Protection, Vehicle Detection, Wide Dynamic Range |
| Färg | |
| Hållbarhet | Tamper Resistant |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inomhusutomhus | Outdoor |
| Inspelningsformat | 2K |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Memory Card |
| Linstyp | Varifokal |
| Max bländare | f/1.9 |
| Max fokuslängd | 8.10 mm |
| Maximal videoupplösning | 2592 x 1944 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK09, ISO 21207 (Method B), MIL-STD-810H (Method 501.7), MIL-STD-810H (Method 502.7), MIL-STD-810H (Method 505.7), MIL-STD-810H (Method 506.6), MIL-STD-810H (Method 507.6), MIL-STD-810H (Method 509.7), MIL-STD-810H (Method 512.6), NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9), VDMA 24364 |
| Min bländare | f/3.2 |
| Monteringstyp | Ceiling Mount |
| Nattseende | Yes |
| Nätverk RJ-45 | Yes |
| Optisk zoom | 2.5x |
| Produktgrupp | Panoramic |
| Produktnamn | AXIS P3737-PLE |
| Produktserie | P37 |
| Produkttyp | Fixed dome cameras |
| Synfält | Horizontal, Vertical |
| TAA-kompatibel | Yes |
| Verklig upplösning | 5MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 2kg |
| Maximal drifttemperatur | 50°C |
| Antal sensorer | 4 |
| CE-märkning | Compliant |
| Fjärrservice | Yes |
| Impact Protection Rating | IK09 |
| Kortast slutartid | 1/28000 Second |
| Lins ingår | Yes |
| Längsta slutartid | 1.5 Second |
| Max bildhastighet | 30 fps |
| Max. luftfuktighet i drift | 1 |
| Min fokuslängd | 3.2mm |
| Min. temperatur i drift | -30°C |
| Minimum belysning | 0 lux |
| Produktmodell | P3737-PLE |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02634-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | MX |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |
| Varumärke/Fabrikat |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






There are no reviews yet.