AXIS M3086-V M30-serien, 4MP vandalskyddad IP-minidomkamera med zipstream, 2,4 mm fast objektiv, IP42
Kostnadseffektiv inomhusdome med 4MP och 130° vidvinkel. WDR och Lightfinder för bra bild i alla ljusförhållanden.
AI-analys för person- och fordonsdetektering. Vandalsäker (IK08), enkel installation med PoE.
Perfekt för butiker och kontor.
3913,60 kr 5436,00 kr
AXIS M3086-V M30-serien, 4MP vandalskyddad IP-minidomkamera med zipstream, 2,4 mm fast objektiv, IP42
| Anslutningsteknik | Wired |
|---|---|
| Begränsad garanti | 3 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Bredd | 12 cm |
| Brett dynamiskt omfång | Yes |
| Diameter | 101 mm |
| Djup | 11 cm |
| Fokuslängd | 2.4mm |
| Formfaktor | Mini Dome |
| Funktioner | Built-in Microphone, Cross Line Detection, Day/Night, HTTPS Encryption, Human Detection, Multi-view Stream, Password Protection, Removable IR Cut-off Filter, Vehicle Detection, Wide Dynamic Range |
| Färg | |
| HDMI | Yes |
| Hållbarhet | Vandal Resistant |
| Höjd | 56 mm |
| Ingress Protection Rating | IP42 |
| Inomhusutomhus | Indoor |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Memory Card |
| Lins monteringstyp | M12 |
| Linstyp | Fast |
| Max bländare | f/2.1 |
| Max fokuslängd | 2.40 mm |
| Maximal videoupplösning | 2688 x 1512 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP42, IEC/EN 62262 IK08 |
| Monteringstyp | Ceiling Mount, Wall Mount |
| Nattseende | Yes |
| Nätverk RJ-45 | Yes |
| Produktnamn | AXIS M3086-V |
| Produktserie | M30 |
| Produkttyp | Fixed dome cameras |
| Synfält | Horizontal, Vertical |
| TAA-kompatibel | Yes |
| Verklig upplösning | 4MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 150g |
| Maximal drifttemperatur | 45°C |
| CE-märkning | Compliant |
| Fjärrservice | Yes |
| Impact Protection Rating | IK08 |
| Kortast slutartid | 1/38500 Second |
| Lins ingår | Yes |
| Längsta slutartid | 1/5 Second |
| Max bildhastighet | 30 fps |
| Max. luftfuktighet i drift | 0.85 |
| Min fokuslängd | 2.4mm |
| Min. temperatur i drift | 0°C |
| Minimum belysning | 0.03 lux |
| Produktmodell | M3086-V |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02374-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | MX |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, MJPEG, MPEG-4 |
| Varumärke/Fabrikat |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.