AXIS M4318-PLVE M43-serien, 12MP IP-minidomkamera med panoramautsikt för utomhusbruk
Axis M4318-PLVE 12MP Panorama Mini-Dome
Utomhus-kamera med 360° vy och 12MP sensor.
Inbyggd IR-belysning för nattseende, deep learning-analys för person- och fordonsdetektering.
IP66/IK10-skyddad, PoE-driven.
Perfekt för avancerad utomhusövervakning.
9539,20 kr 13249,00 kr
AXIS M4318-PLVE M43-serien, 12MP IP-minidomkamera med panoramautsikt för utomhusbruk
| Anslutningsteknik | Wired |
|---|---|
| Begränsad garanti | 3 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Bredd | 14.9 cm |
| Brett dynamiskt omfång | Yes |
| Djup | 14.9 cm |
| Fokuslängd | 1.2mm |
| Formfaktor | Dome |
| Funktioner | Day/Night, PTZ |
| Färg | |
| Hållbarhet | Vandal Resistant |
| Höjd | 7 cm |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Inomhusutomhus | Outdoor |
| Kategori | Videoövervakning |
| Linstyp | Fast |
| Maximal videoupplösning | 2992 x 2992 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 62262 IK10, ISO 21207 (Method B), ISO 4892-2, NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Monteringstyp | Ceiling Mount, Wall Mount |
| Nattseende | Yes |
| Produktnamn | AXIS M4318-PLVE |
| Produktserie | M43 |
| Produkttyp | Fixed dome cameras |
| Synfält | Horizontal, Vertical |
| Verklig upplösning | 12MP |
| Vikt | 1.05kg |
| Maximal drifttemperatur | 50°C |
| CE-märkning | Compliant |
| Fjärrservice | Yes |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Max bildhastighet | 30 fps |
| Min. temperatur i drift | -40°C |
| Minimum belysning | 0.04 lux |
| Produktmodell | M4318-PLVE |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02511-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | MX |
| Varumärke | Axis Communications |
| Varumärke/Fabrikat |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.









There are no reviews yet.