AXIS P1465-LE P14-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera, 29 mm objektiv, IR 80M, IP67, vit
AXIS P1465-LE P14 Series, 2MP Zipstream IP Bullet Camera, 29mm Lens, IR 80M, IP67, White
Kan restnoteras
8478,40 kr 11775,00 kr
Kan restnoteras
AXIS P1465-LE P14-serien, 2MP Zipstream IP Bullet-kamera, 29 mm objektiv, IR 80M, IP67, vit
Produktöversikt
- Lightfinder 2.0, Forensic WDR, OptimeradIR
- Analys med djupinlärning
- Ljud- och I/O-anslutningar
- Inbyggda funktioner för cybersäkerhet
- Två alternativa objektiv
| Anslutningsteknik | Wired |
|---|---|
| Begränsad garanti | 5 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | Yes |
| Diameter | 132 mm |
| Fokuslängd | 10.9-29mm |
| Formfaktor | Bullet |
| Funktioner | Auto Gain Control, Day/Night, Defog, Password Protection, Privacy Masking, PTZ, Wide Dynamic Range |
| Färg | |
| Hållbarhet | Dust Resistant, Impact Resistant, Rain Resistant, Snow Resistant, Vandal Resistant, Weather Resistant |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inomhusutomhus | Outdoor |
| Inspelningsformat | Full HD |
| Inspänning | 10V DC, 28V DC |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Memory Card |
| Linstyp | Varifokal |
| Max bländare | f/1.7 |
| Max fokuslängd | 29 mm |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, ISO 21207 (Method B), NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Miljövänlig | Yes |
| Monteringstyp | Pole Mount, Wall Mount |
| Nattseende | Yes |
| Nattseende typ | Infrared |
| NDAA-kompatibel | Yes |
| Nätverk RJ-45 | Yes |
| Optisk zoom | 3x |
| Paketinnehåll | P1465-LE Network Camera Installation guide TORX L-keys Terminal block connector Connector guard Cable gaskets AXIS Weather Shield L Owner authentication key |
| Produktnamn | AXIS P1465-LE 29 mm |
| Produktserie | P14 |
| Produkttyp | Fixed cameras |
| Synfält | Horizontal, Vertical |
| TAA-kompatibel | Yes |
| Verklig upplösning | 2MP |
| Videoupplösning | 1280 x 720 |
| Vikt | 1.2kg |
| Maximal drifttemperatur | 60°C |
| CE-märkning | Compliant |
| Fjärrservice | Yes |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Kortast slutartid | 1/37000 Second |
| Lins ingår | Yes |
| Längsta slutartid | 2 Second |
| Max bildhastighet | 60 fps |
| Max. luftfuktighet i drift | 1 |
| Min fokuslängd | 10.9mm |
| Min. temperatur i drift | -40°C |
| Minimum belysning | 0 lux |
| Nattseende avstånd | 39.92 m |
| Produktmodell | P1465-LE |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02340-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | PL |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG, MPEG-4 |
| Varumärke/Fabrikat |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.