AXIS Q1971-E Värmekamera för utomhusbruk, 35 mm fast objektiv, 30 fps, IK10, vit
AXIS Q1971-E är en robust värmekamera med 35mm objektiv för avancerad termisk detektering.
Oberoende av ljus och väder, med AI-analys och IP66/IP67-skydd.
Idealisk för perimeterskydd och säkerhetszoner.
Kan restnoteras
43500,80 kr 60418,00 kr
Kan restnoteras
AXIS Q1971-E Värmekamera för utomhusbruk, 35 mm fast objektiv, 30 fps, IK10, vit
| Anslutningsteknik | Wired |
|---|---|
| Begränsad garanti | Uppgift saknas |
| Bildsensortyp | Uncooled Microbolometer |
| Fokuslängd | 35mm |
| Formfaktor | Bullet |
| Färg | |
| Ingress Protection Rating | IP66, IP67 |
| Inomhusutomhus | Outdoor |
| Inspänning | 12-28V DC |
| Kategori | Videoövervakning |
| Kvantitet | 1 |
| Lagrings typ | Memory Card |
| Linstyp | Fast |
| Max fokuslängd | 35 mm |
| Maximal videoupplösning | 768 x 576 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 60529 IP67, IEC/EN 62262 IK10, ISO 21207 (Method B), MIL-STD-810H (Method 501.7), MIL-STD-810H (Method 502.7), MIL-STD-810H (Method 505.7), MIL-STD-810H (Method 506.6), MIL-STD-810H (Method 507.6), MIL-STD-810H (Method 509.7), MIL-STD-810H (Method 510.7), MIL-STD-810H (Method 514.8), MIL-STD-810H (Method 516.8), MIL-STD-810H (Method 521.4), NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Nattseende | No |
| Nätverk RJ-45 | Yes |
| Paketinnehåll | Cable gasketsCameraConnector guardDrill templateInstallation guideOwner authentication keyRESISTORX L-keyTerminal block connectorTORX L-keys |
| Produktnamn | AXIS Q1971-E 35 mm 30 fps |
| Produktserie | Q1971-E |
| Produkttyp | Thermal cameras |
| Synfält | Horizontal, Vertical |
| TAA-kompatibel | Yes |
| Videoupplösning | 384 x 288 |
| Vikt | 1.4kg |
| Maximal drifttemperatur | 60°C |
| Antal sensorer | 1 |
| CE-märkning | Out of Scope |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Lins ingår | Yes |
| Max bildhastighet | 30 fps |
| Max. luftfuktighet i drift | 1 |
| Min fokuslängd | 7 mm |
| Min. temperatur i drift | -40°C |
| Produktmodell | 02953-001 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02953-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | PL |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, Motion JPEG |
| Varumärke/Fabrikat |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




There are no reviews yet.