Kan restnoteras
4708,00 kr 6032,00 kr
Kan restnoteras
ABLOY multifunktionella eltryckeslås EL588 är anpassade för högfrekventa dörrar med ASSA ABLOY modul urtag. Passar bra som daglåsning och intern låsning inom handel, kontor och industri eller i entréer och allmänna utrymmen i flerfamiljshus. EL588 är ett Hi-O-låshus som kan anslutas till en Hi-O-buss. Hi-O innebär att enheterna har en inbyggd mikrodator och kommunicerar med varandra för plug-and-playinstallation, synkronisering av dörrdrift, övervakning av beteenden och för att skicka diagnostisk information.
Egenskaper
- Förreglad tryckesfall
- Låset kan alltid manövreras med cylinder / vred
- Multifunktionellt
- Enkelt omställbart rättvänd eller omvänd funktion (låst eller olåst i strömlöst läge)
- Variabelt fallutsprång 20 mm eller 14 mm
- 2 mikrobrytare: Förregling (dörrläge), Tryckesrörelse
- 50 mm dorndjup
- Alla kablar försedda med kontakter för enkel installation med anslutningskabel EA226
- Hi-O teknologi
Funktion:
- Ut- och insidans trycke elektriskt manövrerat
Teknisk data:
- Driftspänning: 12 – 24 VDC, stab
- Strömförbrukning 580-280 mA, 12 VDC 300-160mA, 24 VDC
| artikel | |
|---|---|
| Kabel ingår | Nej |
| Spänning min | 10,8 V |
| Spänning max | 27,6 V |
| Spänning ACDC | DC |
| SmalprofilModul | Modul |
| Låstyp | Enkelfallås |
| Låshusdjup | 75 mm |
| Krypterad kommunikation | Ja |
| Komplett sats | Nej |
| Byggvarubedömd | Nej |
| Varumärke | ASSA ABLOY |
| Splitspindel | Nej |
| RättvändOmvänd | Omställbar Rättvänd/Omvänd |
| Nödutrymning | Nej |
| Dörrhängning | Höger, Vänster |
| Dorndjup | 50 mm |
| Varumärkes-ID | 58818004 |
| Ytbehandling | Krom |
| Varumärke/Fabrikat |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






There are no reviews yet.