Dörrhandtag Blandade, Spanjoletthandtag
Fönsterhandtag Handtag 83 Rakt 8X53 Krom – Assa Abloy
165,60 kr 217,00 kr
ASSA ABLOY 83 är ett klassiskt handtag för fönster och fönsterdörrar. Handtaget har inbyggda spärrlägen för öppet och stängt som håller handtaget i rätt läge. Finns i vänstersvängt, rakt och högersvängt utförande.
Egenskaper:
- Inbyggda spärrlägen för öppet och stängt som håller handtaget i rätt läge.
- Sprint av 8 mm förzinkat fyrkantstål.
- Sprintlängd: 53 mm
- Rekommenderad skruv: TKFX 4,0 mm.
- Tillbehör: Handtagsspärr Fix 840 och 850.
- Handtagskoppling, 833, 833/16 används då handtag skall monteras på båda sidor.
- Material: Zamakmetall
- Ytbehandling: Förkromad
| Dimensioner | 8 × 53 mm |
|---|---|
| Artikel | 108077 |
| Låsbar | Inte låsbar |
| Varumärkes-ID | 830530 |
| Sprintdimension | 8 mm |
| Långskylt | Utan långskylt |
| HögerVänsterRak | Rakt |
| Byggvarubedömd | Nej |
| Sprintlängd | 53 mm |
| Varumärke | ASSA ABLOY |
| FärgYtbehandling | Krom |
| Varumärke/Fabrikat | |
| Höger/Vänster/Rak | Rakt |
| Långskylt | Utan långskylt |
| Låsbar | Inte låsbar |
| Sprintdimension | 8 mm |
| Sprintlängd | 53 mm |
| Färg/Ytbehandling | Krom |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






There are no reviews yet.