AXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66 (ersätter M3205-LVE)
Lightfinder, Forensic WDR och OptimizedIR med 30 meters IR-belysning säkerställer den utmärkt bildkvalitet i alla ljusförhållanden. Kameran har IP66-skydd för utomhusbruk och inbyggd cybersäkerhet.
Kan restnoteras
6248,80 kr 8679,00 kr
Kan restnoteras
AXIS M3215-LVE M32-serien, 2MP Zipstream IP Dome-kamera med DLPU, 2,8 mm fast objektiv, IR 30M, IP66
| Anslutningsteknik | Wired |
|---|---|
| Begränsad garanti | 3 år |
| Bildsensortyp | CMOS |
| Brett dynamiskt omfång | Yes |
| Diameter | 5.9" |
| Fokuslängd | 3.1mm |
| Formfaktor | Dome |
| Funktioner | 3.1mm fixed lens is IR corrected, 3.3' minimum focus distance, Automatically removable IR cut filter for day and night functionality, Axis Zipstream technology lowers bandwidth and storage requirements, Controllable frame rate and bandwidth (VBR/ABR/MBR H.264/H.265), Digital PTZ, Lightfinder technology captures sharp color images in low-light conditions, Multiple, individually configurable streams in H.265, H.264, and MJPEG, OptimizedIR technology for low-light applications, Three-axis angle adjustments (±190 deg horizontal pivot, -10 to 80 deg vertical pivot, and ±190 deg rotation) |
| Färg | |
| Hållbarhet | Vandal Resistant |
| Höjd | 102 mm |
| Ingress Protection Rating | IP66 |
| Inomhusutomhus | Outdoor |
| Kategori | Videoövervakning |
| Lagrings typ | Cloud |
| Linstyp | Fast |
| Max bländare | f/2 |
| Max fokuslängd | 2.8 mm |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 |
| Miljöcertifiering | IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-78, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 62262 IK10, NEMA 250 Type 4X, NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9) |
| Monteringstyp | Junction Box Mount |
| Nattseende | Yes |
| Nätverk RJ-45 | Yes |
| Produktgrupp | M |
| Produktnamn | AXIS M3215-LVE |
| Produktserie | M32 |
| Produkttyp | Fixed dome cameras |
| Synfält | Horizontal, Vertical |
| Verklig upplösning | 2MP |
| Vikt | 0.77kg |
| Maximal drifttemperatur | 50 deg C |
| CE-märkning | Out of Scope |
| Impact Protection Rating | IK10 |
| Längsta slutartid | 2 Second |
| Max bildhastighet | 30 fps |
| Max. luftfuktighet i drift | 10-100% |
| Min fokuslängd | 3.1mm |
| Min. temperatur i drift | -40 deg C |
| Minimum belysning | 0 lux |
| Produktmodell | M3215-Lve |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 02371-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | MX |
| Varumärke | Axis Communications |
| Video format | H.264, H.265, MJPEG |
| Varumärke/Fabrikat |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








There are no reviews yet.