Dörrhandtag Blandade, Spanjoletthandtag
Fönsterhandtag Handtag 7312 Höger 8X43 Mattkrom – Assa Abloy
564,00 kr 758,00 kr
ASSA ABLOY 7312 är ett låsbart fönsterhandtag i serien Vinga för fönster och fönsterdörr. Finns i höger, vänster eller rakt utförande. Passar både äldre och nyare arkitektur.
Egenskaper:
- Låsbart med tryckcylinder
- Passande tryckcylinder 7310 eller 716, 1216 och 1316 för godkänd låsning
- Tryck in cylindern för att låsa, lås upp med nyckeln
- Vinga 7312 har en täckbricka som ger dold skruvfastsättning.
- Handtagsgreppet trycks fast i brickan genom en unik snäpp-in fastsättning.
- Greppet kan enkelt demonteras och bytas mot annat grepp, t.ex. låsbart eller grepp av annan ytbehandling.
- Uppfyller fordringar enlig Svensk Standard, SS 3620 klass B, gällande inbrottsskydd.
- Sprint, fyrkant 8mm
- Sprintlängd: 43 mm. – kapas vid behov
- Material: Zamakmetall
- Ytbehandling: Krom eller mattkrom
| Artikel | 119502 |
|---|---|
| Låsbar | Låsbart handtag |
| Varumärkes-ID | 7312 H43C |
| Sprintdimension | 8 mm |
| Långskylt | Utan långskylt |
| HögerVänsterRak | Högersvängt |
| Byggvarubedömd | Nej |
| Sprintlängd | 43 mm |
| Varumärke | ASSA ABLOY |
| FärgYtbehandling | Matt Krom |
| Varumärke/Fabrikat | |
| Höger/Vänster/Rak | Högersvängt |
| Långskylt | Utan långskylt |
| Låsbar | Låsbart handtag |
| Sprintdimension | 8 mm |
| Sprintlängd | 43 mm |
| Färg/Ytbehandling | Matt Krom |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






There are no reviews yet.