AXIS T91B47 Stolpmontering för inom- och utomhusbruk, 100-410 mm
Axis T91B47 erbjuder en hållbar och kostnadseffektiv lösning för avancerad kameramontering på stolpar och balkar i krävande miljöer.
1048,00 kr 1456,00 kr
AXIS T91B47 Stolpmontering för inom- och utomhusbruk, 100-410 mm
Produktöversikt
Axis T91B47 är en stolpmontering för både inomhus och utomhus. Den finns i två versioner för olika stolpdiametrar.
Versionen 100-410 mm är idealisk för större stolpar och balkar.
Monteras enkelt med två rostfria stålband av marin kvalitet (SS316L) utan att kräva extra tillbehör för Axis fast dome- eller bullet-kameror.
Huvuddrag
-
Passar stolpar 100-410 mm i diameter
-
IK10-klassad vandalsäkerhet
-
NEMA 4X-korrosionsskydd
-
Rostfria stålband (SS316L) ingår
-
Enkel och säker montering med TX30-skruv
Kompatibilitet
-
Boxkameror: Axis M11, P13, Q16-serien
-
Bulletkameror: Axis P14, Q17-serien
-
Domkameror: Axis M19, P32, P33, Q35, Q36-serien
-
Termiska kameror: Axis G19, Q29-serien
-
Kompatibla med Axis T91E61, T94O01A, F23, T92E, T93F och T93G05
Teknisk information
-
Max belastning: 15 kg
-
Material: Pulverlackerat aluminium, vitt (NCS S 1002-B)
-
Mått: 111 x 42 x 147 mm
-
Vikt: 0,3 kg (utan stålband)
-
Inkluderar: Installationsguide, kabeldrag, skruvar, rostfria stålband
-
Certifieringar
-
Säkerhet: IEC/EN/UL 60950-1, IEC/EN/UL 60950-22
-
Miljö: EN 50581, NEMA 250 Type 4X
-
Stöt: IEC 62262 IK10
-
| Vikt | 300 g |
|---|---|
| Dimensioner | 111 × 42 × 147 mm |
| Begränsad garanti | 3 år |
| Bredd | 11.1 cm |
| Djup | 4.2 cm |
| Enheter som stöds | Camera Housing, Camera Mount, Network Camera, Radar Detector, Speaker |
| Färg | |
| Höjd | 14.7 cm |
| Kategori | Videoövervakning |
| Kompatibilitet | AXIS M1125-E, AXIS M3025-VE, AXIS M3026-VE, AXIS M3027-PVE, AXIS M3037-PVE, AXIS M3057-PLVE, AXIS M3058-PLVE, AXIS P1364-E, AXIS P1365-E Mk II, AXIS P1367-E, AXIS P1368-E, AXIS P1435-LE, AXIS P1447-LE, AXIS P1448-LE, AXIS P3224-LV Mk II, AXIS P3224-V Mk II, AXIS P3225-LV Mk II, AXIS P3225-V Mk II, AXIS P3227-LV, AXIS P3228-LV, AXIS P3367-VE, AXIS P3375-LVE, AXIS P3375-VE, AXIS Q1615-E Mk II, AXIS Q1635-E, AXIS Q1765-LEFixed Dome Cameras:AXIS M3024-LVE, AXIS Q1942-E, AXIS Q2901-ECamera Mounts:AXIS Steel Straps TX30, AXIS Q3504-V, AXIS Q3504-VE, AXIS Q3505-V Mk II, AXIS Q3505-VE Mk II, AXIS Q3515-LV, AXIS Q3515-LVE, AXIS Q3517-LV, AXIS Q3517-LVE, AXIS Q3615-VE, AXIS Q3617-VEThermal Cameras:AXIS Q1941-E, AXIS T91E61 Wall Mount, AXIS T94B01P Conduit Back Box, AXIS T94F01S Mount Bracket, AXIS T94Q01A Wall Mount, AXIS T94S01P Conduit Back Box, Fixed Cameras:AXIS M1124-E, Indoor AXIS P33 Mounting BracketRadar detectors:AXIS D2050-VESpeakers:AXIS C3003-E |
| Material | Plastic, Stainless Steel |
| Max lastkapacitet | 15kg |
| Paketinnehåll | T91B47 Pole Mount For Different Pole Diameters Stainless Steel Straps Installation Guide Cable Ties Screws |
| Produktnamn | AXIS T91B47 POLE MOUNT 100-410MM |
| Produkttyp | Mounts |
| Vikt | 300g |
| CE-märkning | Out of Scope |
| Produktmodell | T91B47 |
| Tillverkare | Axis Communications |
| Tillverkarens art.nr | 01164-001 |
| Tillverkarens Webbadress | |
| Tillverkningsland | CN |
| Varumärke | Axis Communications |
| Varumärke/Fabrikat |
Based on 0 reviews
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







There are no reviews yet.